Sarayyıkığı Yağlı Güreşleri Başlıyor!

Çameli Belediyesi tarafından 3’üncüsü düzenlenecek olan geleneksel yağlı güreşler 10 Eylül 2016 Cumartesi Günü Yapılacak.

KIRAN KIRANA MÜCADELE

Kırkpınar’ın seçkin pehlivanların katılacağı güreşlerin her sene olduğu gibi çekişmeli mücadelerle sahne olması bekleniyor.Çameli İlçesi İmamlar Mahallesi Sarayyıkığı  mevkiinde gerçekleşecek olan Yağlı güreşler için şimdiden hazırlıklar başladı.

3’üncüsü düzenlenecek olan geleneksel yağlı güreşlerin her sene olduğu gibi çekişmeli ve güzel mücadelerle sahne olacağını belirten Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN ” ilçemizde her yıl olduğu gibi yıl 10 Eylül Cumartesi Günü geleneksel pehlivan güreşlerimizi İmamlar Mahallesi Saray yıkığı mevkii alanında yapacağız.

ATA SPORUMUZU YAŞATIYORUZ

10 Eylül 2016 günü saat 11.00 başlayacak olan Sarayyıkığı Yağlı Güreşleri’nin ev sahibi Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN yaptığı davet açıklamasında, “Sporun ve sporcunun her zaman yanında bir belediye olduk. ata sporu yağlı güreşleri yaşatmak ve yeni nesillere tanıtmak için geleneksel olarak her yıl Sarayyığı Çayırı Yağlı Güreşleri’ni düzenlediklerini dile getirdi.

BAŞKAN’DAN DAVET

Başkan ARSLAN Güreşler bizim ata sporumuz olması nedeniyle oldukça önemli. Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz 3.İmamlar Sarayyıkığı Pehlivan Güreşleri 4 Kategoride toplam 300 pehlivanın katılacağı 8 hakem heyetinin görev yapacağı Yağlı Pehlivan Güreşleri 10 Eylül Cumartesi Günü yapılacak Tüm Bölge Halkımızı güreşlerimize bekler ,sevgi ve saygılarımı sunarım dedi..

Güreş web